5 ADIMDA FAKÜLTATİF TIPÇI

0
55
views

5 Adımda Fakültatif Tıpçı

Fakültatif Tıpçı’nın ilk yazarlarıyla ilk toplantımızı yaptık. E-gazetemizde yer almak isteyen ve fikirleriyle, motivasyonlarıyla bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Fakültatif Tıpçı hakkında merak edilen her şeyi bu yazımızda size adım adım açıklıyoruz.

1- Elektronik Bir Öğrenci Gazetesi

Öğrencilerin her konuda kendi düşüncelerini istedikleri gibi ifade edebildikleri, her alanda kendi birikimlerini paylaşabildikleri özgür bir öğrenci platformu.

Peki nedir bu her alan?
2- Kültür-Sanat 

Bir kitap okudunuz ve sizi derinden mi etkiledi? Bir film ya da dizi izlediniz ve aklınızdan çıkaramıyor musunuz? Gittiğiniz son tiyatroyu birilerine anlatma ihtiyacı mı hissediyorsunuz? O çok sevdiğiniz şarkının/albümün hissettirdiklerini paylaşmak mı istiyorsunuz? Çizdiğiniz resimlerdeki dünyanızı anlatmayı ve başka ressamların dünyalarını da görmeyi, göstermeyi mi diliyorsunuz? Ya da içinizdeki şair/yazarı birileriyle tanıştırmak mı tutkunuz?

Hoşgeldiniz!
3- Hobi-Yaşam

Her insan bir dünyadır. Aslında çok yakınımızda olan, o farklı dünyaları biraz olsun görebilmek, bu sayede her bir dünyanın ne kadar özel olduğunu anlamak için,

Kıyafet, aksesuar, ayakkabı, parfüm ve tarz olmaya dair her şey benim alanım, alışveriş yapmak yeni ürünler araştırmak benim işim diyenler için,

Fotoğrafçılık kulübü üyelerinin ve fotoğraf çekmeyi seven herkesin fotoğraflarını sergilemesi için,
Okurlarımıza hayatta mutlu olmanın reçetesini yazacak kişisel-gelişim yazarlarımız için,

Buyrun efendim, Hobi-Yaşam köşemiz!

4- Bilim-Teknoloji

– Abi iphone 7 çıksın alacağım ya! + Ben Samsung’dan vazgeçmem, android varken ios da neymiş?
– Mars’da mı su varmış?
– İsviçreli bilim adamları yine ne bulmuş?
Son model televizyon, telefon, bilgisayarları yakından takip edip; insanlığın bilim üzerine yaptığı çalışmaları, yazılan makaleleri ilgiyle inceleyenler ve bilim-teknoloji adına aklınıza gelebilecek her konuda meraklı olanlar!
Bu bölüm, sizin için!
5- Röportajlar

Tanıdığımz, ama daha yakından tanımak istediğimiz herkesle; belli aralıklarla, oturup sohbet ediyoruz ve bu sohbetleri sizle paylaşıyoruz. Siz de bu röportajlarda soru sormak, kayıt almak ve kaleme dökmek isterseniz,
Yeriniz hazır!

Değerli okuyucularımız, e-gazetemizi size tanıtmayı amaçladığımız bu yazımız umuyoruz ki faydalı olmuştur. Çok yakında, her bölümden yazılarımızla sizlerle beraber olacağız. Bize katılmak isteyen okuyucu ve yazarlarımıza kapımız her zaman açık.

Eda Gül Karaca & H.Gizem Çadırcı

CEVAP VER