UH AH DEV ADAM

0
93
views

Selam Fakültatif olmaya çalışan tıpçı arkadaşlar…..Bu e-dergi mevzusuna 6 yaşımdan beri hayatımının büyük çoğunluğunu kaplayan spor ile alakalı bir şeyler karalarım diyerekten dahil olmuştum fakat ilk üç yazımda nasip olmadı.Kısmet bugünlereymiş…Başlıktan da anlayacağınız üzere yazım A Milli Erkek Basketbol takımımızla alakalı bir diğer deyişle Athena grubunun günlük dilimize armağan ettiği ’12 Dev Adam’ ile..

 

Basketbola ilgi duyan ve yazıyı buraya kadar okuma fedakarlığını gösteren herkes geçtiğimiz yaz Almanya-Fransa ortaklığında düzenlenen Avrupa Basketbol Şampiyonasında takımımızı takip etmiştir diye tahmin ediyorum.Özet geçecek olursak ; Türk basketbolunun (bence) yetiştirdiği en büyük koç olan Ergin Ataman Turgay Ağa’nın (Demirel) tüm engelleme ve geciktirmelerine rağmen sonunda takımın başına geçirilmiş ve gerek kadroda gerekse beklentilerde büyük bir revizyona gidilmişti.12 dev adam kadrosundan miadını çoktan doldurmuş! heyecan ve hırsını yitirmiş oyuncularımız çıkarılmış yerlerine koçumuzun tabiriyle önümüzdeki 10 yıla damgasını vuracak olan 94-95-96 jenerasyonunun kendini diğerlerinden önce A takıma atmayı başarabilmiş gençleri gelmişti.Bu takımdan kimse bir şey beklemiyordu ve önümüzdeki turnavalar için birkaç yıl feda edelebilir deniyordu.

Takımdan beklentiler ‘gruptan çıksa iyidir yeaaa’ iken olmazların adamı Ergin Ataman hedefi madalya olarak koymuştu.Fazla uzatmayayım Almanya’yı ve İtalya’yı ( Gallinarinin tüm çirkefliklerine rağmen) efsane maçlar neticesinde yenmeyi başararak ( Sırbistan ve İspanya maçlarına ümit beslemek de olmazdı artık.Zaten adamlar şampiyonluk için kapıştı oğlum) gruptan çıktık.Hala daha söylerim eğer cenabetliğimiz tutup o kadar başarıya rağmen grubu 4. Bitirmeseydik de Fransa ile oynamasaydık garanti madalya bizdeydi hacı.Karşı çıkan varsa beri gelsin…..

Geçmişteki maçları kısa bir atıfta bulunduktan sonra kadro değerlendirmesi yapmak istiyorum.Şimdi dayı zor zamanlarda alan savunmasına dönmeli kaos basketbolunu seven bu Türk basketbol ekolünde (Aydın Örs’e öpücüklerle) bir lidere ihtiyaç vardır kim ne derse desin bu böyle.2001 takımı Memo’nun takımydı ( Okur) 2004 takımı İbo’nun (Kutluay) Tanjeviçli in çık yıllarımızınsa lideri şimdilerde CEOmuz ve müstakbel TBF başkanımız Hidonun takımıydı.Peki gardaşım bu takımın reyizi kim? Bobby deme valla gülerim Sinan mı adam 33 oldu be dayı Cedi desen en az bi 3-4 senesi var işte tıkanma noktamız burası bizim sahaiçi ve dışı bir lider oyuncumuz yok zor zamanlarda acımadan cart diye kaldırıp üçlüğü atacak yeri geldiğinde oyun kurucunun kucağından topu kapıp bam güm potaya gidecek bir adama ihtiyacımız var? Yoksa kadromuz iyi ve güvenilir TAMAMLAYICI oyunculardan oluşuyor.Cediyi koy üçe oynasın Ersan zaten Avrupanın sayılı 4 numaralarından 5te ise Allah yeter dememiş yağdırmış çok şükür Semih Ömer Furkan (Ve Tülay nolur geeeel Tülaayy nolursuuunn remixi eşliğinde rüyalarımda sayıkladığım şakirt guy Enes kanter).Kaldı ki NBA draftında ilk turu garanti görünen Furkan Korkmaz’ı Fenerin parlayan prensi Berk Uğurlu’yu her ne kadar olmadı dense de Kartal’ı Ömer Faruk’u ve nicelerini daha saymadım bile.Bu takımdan olur baba ben inanıyorum.Bu kadro gelip geçmeden önce bir şeyler yapacak üstelik de başında Ergin gibi bir adam varken….

uh 2.png

 

Şimdi sırada Olimpiyat elemeleri var…Saçma sapan bir yol kazası yaşamazsak bu yoldaki rakibimiz Fransa olacak..İşte size 2015 rövanşı işte size Altın Jenerasyonun! Patlama yapması için biçilmiş kaftan işte son demlerini yaşayan 86-88 jenerasyonun elveda öpücüğü (Semih-Ersan-Ömer) fırsatı.Hadi be çocuklar bir olimpiyatta biz görelim artık be hı olmaz mı be Ergin baba?

Bana sorarsanız olur neden olmasın ki? Why not yaaani? Bobbynin yanına Berk gibi uygun birini Sinanın yanına da artık iyice süre alması gereken Furkanı monte edersek, Doğuş’tan ve kadroya girebilirlerse Göksenin’den ve Birkan’dan gerekli enerji katkısını alırsak, şimdilerde Leblebi gibi saydırmaya başlayan Melih yazında formunu devam ettirir bençten gelerek bize can verirse,Sinan her zamanki Sinan olursa ki tek net olan şey onun bizi yanıltmayacağı, Cedi bu takım benim takımım hüleeğğğn der ve sorumluluktan kaçmazsa,Ersan-Ömer-Semih olduğu gibi kalırsa, ve olmaz da hani umut fakirin ekmeğidir derler deli çocuk Enes bir şekilde kadroya girebilirse olur neden olmasın? Hem de bal gibi kaymak gibi olur çünkü kenarda Ergin var hocam Ergin var boru değil yani ERGİN ATAMAN var yanında hediyelik Ufuk Sarıcasıyla birlikte üstelik….

Son söz; Bizler İnandık Sizler de İnanın….

Çünkü;

Türk Basketbolseverler Kocaman Kalp 12 Dev Adam

Saygılar sevgiler hürmetler efenim…..:)

Çağlar YILDIZ

Önceki İçerikSPOTLİGHT
Sonraki İçerikYANYANA YALNIZLIK
TEILEN

CEVAP VER