FİNAL CELLS

0
85
views

Bu yazıyı yazarken hepinizin tahmin edebileceği gibi başucumda geçtiğimiz (ya da geçtiğimizi düşündüğümüz ama geçemediğimiz) 7 komitenin notları var. Çalıştığım patoloji beni, size FİNAL CELL ‘i anlatmaya itti. Evet final cells, her ne kadar benign bir oluşum olarak kendini gösterse de düzgün sınırlara sahip olmayan ve agresif olarak bedensel ve zihinsel kafa karışıklığı olarak tüm vücuda yayılabilen bir atipik hücreler topluluğudur. PAS (+) boyanır ve halk tabiriyle tam böğrünüzün üzerinde büyümeyi sürdürür. Nefes almanızı zorlaştırır. Çok kısa bir sürede beyne etki eder ve dikkatsizlik, yorgunluk, bulantı, kusma yapabilir. Final sınavının sona ermesiyle birlikte kendiliğinden kaybolur. Hastalığın ileri seviyesi ise BÜT olarak tanımlanır ve daha ağır seyreder. Kullanılan tek ilaç semptomları hafifletici –Çıkmış sorular- dır. Eğitim fotokopiden alabilirsiniz.
Bu oluşum komitelerde istenilen notu alamayıp final sınavına girmeye hak kazanan tüm tıp fakültesi öğrencilerinde izlenen bir süreci temsil eder. Bütlerden önceki son viraj olan bu süreç hemen hemen herkeste benzer semptomlara neden olur. Dışarıdaki havanın güzel olması veya diğer fakültelerdeki arkadaşlarınızın size nispet yapar gibi tatil fotoğrafları atmaya başlamasıyla semptomlar ağırlaşabilir.
Hastalık sürecinde hiçbir şey yapmasanız bile evden çıkmamanız belki sizin vicdanınızı susturabilir ama bu kaçınılmaz sondan sizi kurtaramaz 😀 Tabi bir de o masadaki notlar hariç her şeyin sizin ilginizi çekebiliyor olması da ayrı bir ironi öyle değil mi.
Sürecin bir diğer ürünü ise ‘Ataerkil bir toplumda yaşıyoruz.’ İfadesini işimize geldiği gibi kullanıp, tüm sıkıntılardan kurtulmak için okulu bırakıp zengin koca bulma düşüncesidir. Laf aramızda başaranını gördüm. Yani onu görene kadar böyle bir fikrin şehir efsanesinden başka bir şey olmadığını düşünüyordum. 😀
Ders çalışmaya çalıştığımız bu dönemde depresif hava sahası her yeri etkisi altına almış gibidir. Depresyonda ne yapılırrr ÇİKOLATAAA :d Tüm seçkin Şekerci Osman mağazalarında bulabilirsiniz .:D Umarım tüm final cell’iler sekel kalmadan bu dönemi atlatır.
Neyse daha fazla anlatıp zamanınızı almak istemiyorum ne de olsa ben de bir final cells sahibiyim. Öyle bir durum ki, bitimi kimileri için özgürlük kimileri içinse bütlüktür. Umarım bu yazımla literatüre katkıda bulunmuşumdur bu arada. Bu yazıyı okuyan bir final cell’iyseniz bilin ki şu Ramazan gününde dualarımdasınız. Final cell’i değilseniz sizden de dua bekleniyor ona göre 😀 Şimdiden herkese bütsüz sağlıklı güzel bir tatil dilerim .

ELHAM MİNE İŞ

İNG.TIP-3

CEVAP VER