İpucu Kriminal

0
333
views

Selamun aleyküm sevgili okuyucu yazımı okuyan kişi olduğun sana, okuduğun yazının da yazarı ben olduğum için Fakültatif Tıpçı’ya teşekkürlerimi sunarım. Böylesine harika bir organizasyonun içinde var olmaktan duyduğum mutluluğu bir kez daha belirtmek istiyorum. Neyse sus ağlatacaksın beni şimdi okuyucu…Erkeklerin ağlaması da güzel bir şiir teması olabilir aslında ya da kadınların ağlaması genel olarak ağlama güzel bir temadır bence bunun üzerine bir şeyler yazmalı bazı kişiler diye atıp tuttuktan sonra yazıma geçiyorum…

Başlıkta okuduğun şey bir televizyon programı kardeşim… İPUCU KRİMİNAL. Şimdi şu tarihte yayın hayatına başlamıştır şu kadar bölüm yayınlanmıştır yapımcısı şu yönetmeni budur falan demem gerekiyor ama bence hiç gerek yok zaten yazının sonunda beğenirsen bi gugıl babaya sorar öğrenirsin o yüzden ben kendi gözümden kalemim ( klavyem ) aracılığıyla sana özet geçmek istiyorum

TRT Haber’in yayınladığı programının sunuculuğunu akıcı Türkçesi ve içinde bulunulan ana gayet uygun şekilde ayarladığı tonlamasıyla Bekir Aksoy yapıyor – aynen doktorlardaki adam aynen aynen Zenan’ın sevgilisi- yada daha eski jenerasyon için –çiçek taksinin avukat şoförü- boşuna bakma 97’lim anlamazsın. Dış ses olarak ise efsolar efsanesi İstemi Betil –Kurtlar Vadisinin sokakları boşalttığı zamanlardaki Laz Ziya’sı- var ki ben kendi kelime dağarcığımı ve Türkçe bilgimi İstemi Betil’in ses sanatçılığını yorumlamak için yeterli görmüyorum. Ben öyle diyeyim sen anla… Program ürkütücü gece izlerseniz tuvalete gidemeyebilirsiniz belirteyim. Ha benim gibi adli tıbba ve seri katillere ilgi duyuyorsanız orası ayrı tabi..

Müzikleri ise bence Türk televizyonlarının çok üzerinde ben arada açıp o amigdalamı uyarırken serotonin salgılatan o müzikleri dinliyorum zevkine…  Dinlemek isteyenler için dörtten biri burada:

https://www.youtube.com/watch?v=CYEMjKntO2A

Peki konusu ne mi? Türkiye’de işlenmiş ve Adli Tıp biliminin yol göstericiliğiyle aydınlatılmış cinayetler… Otopsiler ,balistik incelemeler daha neler neler… Hele bir de benim gibi seri katillerin yaşamlarına ilgi duyuyorsanız tam size göre bir program bu. Toplamda 25-30 bölümü var her bölüm ise 25 dakika filan-yayın hayatını noktaladığını söylemediysem belirteyim-. Sıkıcı değil yani bir solukta bir bölüm izleyebiliyorsun. Vakaların tümü gerçek dava dosyalarından alınmış sadece kişilik hakları göz önünde bulundurularak isimler değiştirilmiş. Mahkum ifadeleri ile programdaki seslendirmeler bire bir aynı. Canlandırmalar arada biraz Gerçek Kesit ayarında olsa da genel manada fena sayılmaz. 90’larda Pusula’yı Kriminal’i ve Flash TV’de 2000’lerde Gerçek Kesit’i izlemeye mahkum edilen bu halk için efsane kült bir program İpucu Kriminal.. İzlemenizi kesinlikle öneriyor ve yazımı burada noktalıyorum..

İzleyin de şu program hakkında bir şeyler konuşabileceğim birileri olsun be kardeşim….. Saygılar sevgiler hürmetler…

Çağlar Yıldız

CEVAP VER