Gizem ÇADIRCI- Yazar Tanıtımı 1

0
143
views

İsim/ Soyisim/ Sınıf  : Hatice Gizem Çadırcı/ Tıp Fakültesi Dönem 4

Neden yazmayı seviyorsun? :  Her insan ayrı bir dünyadır. Kendi dünyasını da tanımak, tanıtmak, paylaşmak ister. Konuşur, susar, ağlar, güler.. Bir de bazıları vardır sanatkar olurlar. Ortaya bir şey de koyarlar aynı zamanda. Bir beste… Bir tablo… Bir roman… Bir film… Sanattır da zaten bir insanın kendisini hislerini yansıtabileceği en güzel yöntem. Ben her bir dünyayı dinleyerek, izleyerek, gözlemleyerek anlamaya çalışıyor anladıklarımı kendi dünyamla birleştirerek yazıyorum, işte ben de böyle paylaşıyorum. 

Hobilerin/ Fobilerin  : Tam bir film aşığıyım, sinema benim için vazgeçilmezdir. Kitap okumaya bayılırım. Hatta okumaya bayılırım. Başarılı insanları, sanatıyla, yeteneğiyle, eserleriyle adını duyurmuş kişileri okumayı eserlerini incelemeyi severim. Ama bütün bunlara hobi demek yanlış olur çünkü hobi boş zamanlarda yapılan aktiviteler olarak değerlendirilir. Bunlar benim için zaten olması gereken eylemlerdir. Çılgınlar gibi alışveriş yapmak hobim olabilir…Fobi… İyi olmam gereken önemli meselelerde yetersiz kalmak. Bunun kötü sonuçlara yol açabilme ihtimalini düşündüğümde tüylerim ürperiyor.

Fakültatif Tıpçı’da sevdiğin/sevmediğin şeyler : Fakültatif Tıpçı benim evladım gibi… Doğduğu günden bu yana çok değerli insanların da kendini bu işe vermesiyle ortaya harika bir sonuç çıktı. Her yazı yayınlandığında ilkokul müsameresinde çocuğu şiir okuyan annesin o alkışlamasının seslerini duyuyorum yüreğimde. Sevmediğim kısım ise artık uzakta olup eskisi kadar ilgilenemiyor olmam.

Yazı yazarken dikkat ettiğin konular: İçimden geçenleri, ne hissettiğimi, ne düşündüğümü en doğru şekilde okuyan herkese aktarabilmek.

Hangi tür okumayı seversin?  Yeter ki bana bir şeyler katsın. Beni duygulandırsın, ya da bana bir şeyler öğretsin. Türün ne önemi var? 🙂 

Yaşayabileceğin en mutlu/en üzücü an  : Tek bir en mutlu ya da en üzücü anın olabileceğine inanmıyorum. İlerde bir hastamı tedavi edip gözlerindeki teşekkürü gördüğüm o an başka olacak benim için, çocuğumun ilk yürüdüğü anı gördüğüm zaman başka. Üzücü olaylar hele hiç kıyaslanamaz. Temennim çok sevindiğimiz anların bol olması en üzüldüğümüz günlerin gelmemesi yönünde.

Birinin yerine geçme şansın olsa kim olurdun?: Doctor Who’ da Rose Tyler olurdum. 

Kendinde gördüğün en temel eksiklik :  Tembel bir insanım. Ruhum tembel. 

Nasıl ölmek istersin? İnsanlığa son sözün ne olurdu? : Acı çekmeden, çektirmeden ölmek isterim. Daha yaşanılabilir bir dünya için biraz empati… 

En sevdiğiniz  : Şarkı- Niloya -Tospik Film-Liberal Arts  Kitap- Cengiz Aytmatov’un Beyaz Gemisi Renk- Kırmızı 

Sizce en büyük erdem nedir? : Dürüst olmak 

Hayattaki sloganınız: Önemli olan sadece dünyada bulunmak değil; kaliteli yaşamak lazım. 

Gizem ÇADIRCI

Fakültatif Tıpçı E- Gazete Kurucusu, Yöneticisi, Editörü, Yazarı

CEVAP VER