Elham Mine İŞ- Yazar Tanıtımı

0
127
views

İsim/ Soyisim/ Sınıf  : Elham Mine İş  – İng. Tıp dönem 4

Neden yazmayı seviyorsun?  : 24 saatin kafamdakileri yaşamam için yeterli olmadığını düşünüyorum.  Ben de hem yaşayamayacaklarımı kendi hayalimde yaşamış hissetmek için yazıyorum. Farklı alanlarda yazdığım konularsa tamamen çevremdekilere aşılamak istediğim düşüncelerden ibaret. Sanırım bu konuda bencillik yapıyorum 😀

Hobilerin/ Fobilerin  :  Hobi olarak renkli bir insan olduğumu düşünüyorum.  Kitap, spor, yüzme, kareoke, (bir süredir küs olsak da) kemanım ve tabi ki yazılarım. Fobi olarak aklıma pek bir şey gelmese de gelecekteki planlarımı gerçekleştirememek beni hep korkutur.

Fakültatif’te sevdiğin/sevmediğin şeyler  :  Grupta sevdiğim şeyler saymakla bitmez. Anlayışlı ve iyi geçinen bir grupta ne sorun çıkabilir ki?

Yazı yazarken dikkat ettiğin konular : Yazılarım için uzun araştırma yaparım her zaman. Bu sayede aktardıklarım, aktarabileceğimin en iyisidir. Tabi yazarken çok boğucu olmamaya çalışıyorum. Bunun değerlendirmesini de size bırakıyorum.

Hangi tür okumayı seversin?  : Ben aslında çok renkli bir kütüphaneye sahibim. Çünkü ailemizde her tür kitap okuyan ver. İster istemez merak edip okuyorsun. Bunların içinde mitolojik romandan siyasete, psikolojiden tarihe kitap mevcut.

Yaşayabileceğin en mutlu/en üzücü an  : Sanırım en mutlu olacağım olay Harvard Med. School’a kabul edilmem olur. Beni en üzecek şey ise güvenimin boşa çıkmasıdır.

Birinin yerine geçme şansın olsa kim olurdun?  : Sahip olduğu güçten mi yoksa yaptıklarını değiştirmeyi çok istediğimden mi bilmiyorum ama Kanuni’nin yerine geçmeyi isterdim.

Kendinde gördüğün en temel eksiklik  :  Benim için orta yol yok gibi bir şey. Ya hep ya hiç prensibiyle çalışıyorum. Bir şeyi istiyorsam eğer gözüm başka bir şey görmüyor o yüzden bir şeyler yarım kalıyor sanki.

Nasıl ölmek istersin? İnsanlığa son sözün ne olurdu?  : Birilerini kurtarmaya çalışırken ya da devletim için ölmek kulağa hoş geliyor bence. İnsanlık için son sözlerimi harcamazdım açıkçası. Söylemektense yaptıklarımla örnek olmak isterim.

Hayalinizde yaşadığınız yeri tarif edin  : Hayalimde kocaman bir gökdelenin en üst katında yaşıyorum. Balkonundan herkesi görebilirim ama kimse yukarı bakmadığı için bulutların arasında yalnız başıma akıp giden hayatları izliyorum.

En sevdiğiniz  : Şarkı- If ain’t got you, Film-Now is good, Kitap-Evanjelizm, Renk-Bordo

Sizce en büyük erdem nedir?  : Affedebilmek

Hayattaki sloganınız  : Mantıklı insan en mutlu insandır.

Elham Mine İŞ

CEVAP VER