YAZAR TANITIMI-SELİN SENA ELMALI

0
515
views

İSİM/ SOYİSİM/ SINIF: Selin Sena Elmalı/ Türkçe Tıp Dönem 1

NEDEN YAZMAYI SEVİYORSUN?:

Aslında burada tanıtılan her yazarın nedenlerinden biraz biraz var bende zaten bizi bir araya getirenin de bu ortak nedenler olduğunu düşünüyorum. Mesela anlaşılma ihtiyacı sanırım elimi kaleme götüren en önemli neden. Ben  çok eleştiriyorum sanırım ve bazen etrafımdakiler bundan sıkılabiliyor işte o zaman yapabildiğim en güzel şey bir şiirin mısralarının arasına katmak oluyor zaten okuyan da anlamak ihtiyacı ile okuduğu için anlaşıldığımı hissediyorum. Hatta bazen yazdığım bir mısra ile ya da bir bölüm ile geri dönüş yapan olduğu zaman sanırım mutluluktan uçuyorum diyebilirim yani benim araya koyduğum o gizli anlamı bulması yazarken içime sinen o mısranın başka bir okuyucuya dokunması beni çok mutlu ediyor sırf bunun için bile durmadan yazabilirim.

HOBİLERİN/ FOBİLERİN:

En sevdiğim hobim kesinlikle müzik eşliğinde yürümek ve film izlemek. Yazı yazmak alanında profesyonel olmadığım için yazı yazmayı da ekleyebilirim diye düşünüyorum kitap okumayı buraya eklemiyorum profesyonel bir okuyucu olduğumu ayrıca kitap okumak hayatımda bir hobinin kaplayabileceğinden fazla yer kapladığını düşünüyorum . Fobim ise köpeğin her boyutundan korkuyorum (Küçücük olanından bile mi? Evet özellikle onlardan) bir de sanırım yaşlanmaktan korkuyorum hatta şöyle genişletirsem istediğim her şeyi  gerçekleştirmeden, bu ülkede “EN” olmadan yaşlanmaktan, başarmak için şansımın kalmadığı yaşlara gelmekten korkuyorum.

FAKÜLTATİF’TE SEVDİĞİN/ SEVMEDİĞİN ŞEYLER:

Sevdiğim şey şu ki güzel bir takımız  yani inanın takım olmak hele ki bu kadar geniş ve farklı düşüncelerin olduğu bir ekipte çok zor ufak sorunlarımız olsa bile çözebiliyoruz dışarda ya da farklı bir etkinlikte birbirimizi gördüğümüz zaman tabir-i caizse hemşehrisini farklı şehirde bulmuş kişilere dönüyoruz ki bu çok şeker bence. Sevmediğim şey yani belki vardır ama şu an aklıma cidden gelmiyor yani yazıya dökemiyorum ekibimi seviyorum.

YAZI YAZARKEN DİKKAT ETTİĞİN KONULAR? : 

Aslında her şeyi yazabilirim yani gerekirse izlediğim bir maçı bile yorumlarım tabi ki profesyonelce olmaz ama ben yazabilirim yani konu yelpazem o kadar geniş ama her insanı kalbinden vuran konu ya da konular vardır benimki ise çocuk ve kadına yapılanlar açıkçası ülkede ikisine de hak edilen değerin verildiğini düşünmüyorum. Sadece ahenk olsun diye de yazabilirim ama bazen bir şeylere de dikkat çekmeliyim diye düşünüyorum sanırım en dikkat ettiğim şey işte tam olarak bu.

HANGİ TÜR OKUMAYI SEVERSİN? :

Aslında ben her türü okumaya özellikle çaba sarf ediyorum çünkü insanların herhangi bir şeye körü körüne takılması her konuda hoşuma gitmiyor. Ama tabi okuduğum kitabı seçerken ruh halimde önemli oluyor bazen çok ciddi bir makale okumalık bir ruh halinde iken bazen içimden iflah olmaz bir klasik sever çıkabiliyor. Ama illa ki bir genelleme olacaksa sevdiğim yazarların mektuplarını okumayı sanırım diğerlerinden biraz daha fazla seviyorum.

YAŞAYABİLECEĞİN EN MUTLU/ EN ÜZÜCÜ AN:

En üzücü an sanırım ailemden -Allah korusun- herhangi birini kaybetmek olur çünkü böyle bir kayıp daha önce yaşamadım açıkçası düşüncesi bile kötü. En mutlu anı tasvir ederdim ama burası az kalır inanın hayal gücümün sınırı yok.

KENDİNDE GÖRDÜĞÜN EN TEMEL EKSİKLİK:

Sakin olmak gibi bir huyum yok yani çabuk parlayabiliyorum eğer karşıdaki çok yakın değilse kalp kırabiliyorum, bu bazen çok vicdan yaptırıyor.

NASIL ÖLMEK İSTERSİN? İNSANLIĞA SON SÖZÜN NE OLURDU?:

Tüm hedeflerimi gerçekleştirmiş bir şekilde ailemin yanında huzurla ölmek isterdim. İnsanlığa son sözüm  bazılarının fazla zeki bazılarının fazla ahmak oldukları ve fazla ahmakların  fazla mutlu olacaklarını söylerdim evet doğru okudunuz fazla zekiler eksiklikleri hep görür ve asla fazla mutlu olamazlar bence.

HAYALİNİZDEKİ YAŞADIĞINIZ YERİ TARİF EDİN?:

Büyük bir şehirde (Kanada’da ya da Amerika’da olabilir.) çok büyük bir apartmanın şehri gören en üst katı.

EN SEVDİĞİNİZ:

Şarkılar: Multitap- Bu Kadarız ile Athena- Kafama Göre

Film: Tam bir Harry Potter serisi hayranıyım

Kitap: Ayrım yapmayacağım hepsi benim bebeklerim gibi

Renkler: Turuncu ve pembe

SİZCE EN BÜYÜK ERDEM NEDİR? :

Bir şeye körü körüne bağlanmadan eleştirebilmek.

HAYATTAKİ SLOGANINIZ:

Ben yaparım.” İsteyip de yapamayacağım bir şey olduğunu düşünmüyorum.

SELİN SENA ELMALI

CEVAP VER