SİYAH

0
337
views

İçimdeki kocaman dünya bu aralar dışıma taştı sanırım. Biraz farklı bir dünyaya sahibim herkesinkinden. Herkesin dünyasına girip iz bırakmadan çıkan sonra onlardan aldıklarıyla kocamanlaşıp bana çatan, dışıma taşan bir dünyam var. Şiddetli geçimsiziz ama ayrı da yapamıyoruz.

Hızla beni terk eden ama nasılsa içinde çakılı kaldığım bir zamanım var benim; seneler geçiyor da ben bir gündeyim hep. Bir saatin geçmesi zor gelirken bir bakıyorum seneler bitmiş. Zamanım benden giderken; beni içine hapsediyor.

Ufacık bedenime ağır gelen dev sorunlarım var benim. Mesela fazla aldığım için küflenen yemeklerim var dolapta. Küflenecek yemeği bile olmayanlar ne şanslı! Dev sorunlarım vicdanımı ayaklarıyla eziyor paramparça ediyor. Olsun, bu küçük bir sorun.

Söylemeyi unuttum sanırım. Başrolüm ben kendi filmimde. Aksiyon, aşk, dram, macera, sanat.. Her konu var içinde aslında ama gişesi sıfır. Pek ilgi çekmeyen bir filmim var benim. Ben bile oynamaktan sıkılıyorum zaman zaman. Galiba sürekli başka filmleri izleme isteğim de; başka filmlerde figüran olarak kaybolma arzum da bundan..

Gökkuşağı gibi bir dünyada son kalan siyah renk benim sanki. Ahengi bozuyorum. Renklenmeye çalıştıkça iyice kararıyorum. Ben siyah kalsam, yine de gökkuşağı beni böyle kabul eder mi? Ben onu renkli kabul ediyorum oysa; içinde bu kadar renk varken, bu kadar kalabalıkken..

İçimdeki kocaman dünya; zaman tarafından terk edilişinin dev sorunuyla boğuşurken, yeterince iyi ve usulüne uygun oynayamadığı filminde hep simsiyah kalıyor sanırım.

Gizem Çadırcı

CEVAP VER